Menu
Sepet

Egzersiz Bandı SİYAH (1,75 metre) - Orjinal Theraband THERA BAND

Egzersiz Bandı SİYAH (1,75 metre) - Orjinal Theraband THERA BAND
Satıcı : AnkaMed
Bu satıcının ürünlerinde 100 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

THERA-BAND EGZERSİZ BANDI    (SİYAH)   6/8 Sertlikte

1.75 metredir. (5,50 metrelik orijinal üründen kesilmiştir)
 

Bej  / Sarı / Kırmızı / Yeşil / Mavi / Siyah / Gümüş /   Altın

 
 
 
- Thera-Band® egzersiz bantları düşük maliyetli, taşınabilir ve uzun ömürlü egzersiz ürünleridir.
 
- Thera-Band® egzersiz bantları lateksten imal edilmiştir.

- B     antlar tescil edilmiş renkleri ile piyasadaki benzerlerinden kolaylıkla ayırdedilebilmektedir.
 

Thera-band Egzersiz Bantları

 

- Bej, Sarı, Yeşil, Mavi, Siyah, Gümüş ve Altın rengi olarak kolaydan zora sıralanan bantlar progresif çalışmalara imkan verir.

 

- Bantlarda meydana gelen direnç miktarı bandın serbest uzunluğunun iki katına çıkarılması ile oluşan kuvvete göre belirlenmiştir. Örneğin 50 cm uzunluğundaki kırmızı renkli bant 100 cm"e ulaşacak kadar gerildiğinde  %100 gerginliğe ulaşmış olur bu durumda direnç 1.8 kg düzeyindedir.

 

- Hangi bant renginin / direncinin size uygun olduğunu anlamak için 15 tekrar yapmanıza izin veren bantı seçin. Ten rengi ve sarı bantlar genel olarak hafif egzersizlerde kullanılır. Orta yoruculuktaki egzersizlerde genellikle kırmızı ve yeşil bantlar kullanılır. Yeşil ve mavi bantlar daha fazla efor gerektiren egzersizlerde kullanılırlar ve ilerledikçe siyah banda geçiş yapmalıdırlar. Gümüş ve altın rengi bantlar rekabete dayalı egzersizlerde kullanılırlar.

 

 Bantları keskin objelerden uzak tutun. Yüzükler, uzun keskin tırnaklar ve spor ayakkabıların sert kısımları bantlara zarar verebilir. Kullanmadan önce bantlarda çizik, yırtılma ya da bantın bozulmasına neden olacak delikler olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Orijinal Thera-Band aksesuarlarının kullanımı egzersizi daha kolay hale getirecek ve bantları koruyacaktır.

 
     Egzersiz bandını tutmak için halka şeklinde bir aparat gerekliyse Thera-Band Asist´i kullanın.
Plastik klipsler ve Thera-bandtokalar kullanmayınız. Uygun olmayan aparatlar       egzersiz sırasında  çözülme riskini arttırır ve egzersiz güvenliğini tehdit eder.
 
 Bantları direk güneş ışığına ve yüksek ısıya maruz bırakmayınız. En uygunu sarılmış halde kendi özel plastik çantasında saklamak olacaktır.
 
 Egzersizler sırasında bantların ıslanması sözkonusu olabilir, bu durumda bantların birbirine yapışmasını önlemek için bir miktar pudra yeterlidir.
 
 Bantlar birbirine yapışmışsa sabunla yıkayıp düz ve uzanmış şekilde kurutun daha sonra pudra uygulayın.
 
 Egzersiz bantları oyuncak değildir, çocuklar kullanırken gözlem altında olmaları önerilmektedir.
 

 Bantları çok kısa halde kullanmaktan kaçının, bantlarla yapılacak egzersizlerin herhangi bir tehlike doğurmasını istemiyorsanız terchiniz yeterli uzunlukta olmalıdır, bantları orjinal uzunluğunun 3 katı olacak şekilde germemeniz önerilir ornegin 30 cm'lik bir bandın 90 cm'ye çıkarılması önerilmez.

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.