Menu
Sepet

Phonak 13 Numara İşitme Cihazı Pili

Tükendi
Phonak 13 Numara İşitme Cihazı Pili
Satıcı : Eirmedikal
Bu satıcının ürünlerinde 350 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
25,00 TL
Vergiler Hariç: 25,00 TL

En Geç 07-06-2023 Çarşamba günü kargoda

Etiketler: Phonak, 13, Numara, İşitme, Cihazı, Pili

İşitme cihazı pilleri nasıl kullanılır?

         İşitme cihazı pillerinin tamamına yakını  zinc-air yani çinko-hava özellikli pillerdir. Bizim Medikal Borsası olarak satışını yaptığımız pillerde aynı cins pillerdir. Şarj edilebilir piller diğer birçok elektronik cihazlarda olduğu gibi, işitme cihazı kullanımında da tercih edilmemektedir.

         Piyasadaki işitme cihazlarında 4 farklı boyda işitme cihazı pili kullanılır. 10, 13, 312 ve 675 numaralı piller. Kullandığınız cihaz pili le ilgili eğitim cihaz aldığınız merkezdeki odyometristler tarafından sizlere verilmektedir. Biz Medikal Borsası olarak sizlere en doğru kullanımı hatırlatmak veya öğretmek adına bu yazıyı derledik.

        Satın almış olduğunuz tüm markalar dünya çapında pil üretimi yapan büyük markaların ürünleridir. Piyasada sadece pil markası adı altında, işitme cihazı markalarıyla veya yerel firmaların kendi oluşturdukları markalar ile birçok marka pil satışı yapılmaktadır. Pil imalatında dünyada en iyi ülkeler Almanya ve İngiltere Avrupa ülkeleridir. Pillerinizi satın alırken bu detaya dikkat etmeniz, kullanım süresi olarak uzun ömürlü pilleri satın almanıza olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda cihazınızın daha uzun ömürlü kullanımında da önemlidir.

       İşitme cihazı pillerinizde numaraya göre renkler evrenseldir.

10 numara pil kullanıyorsanız tüm markalarda SARI

13 numara pil kullanıyorsanız TURUNCU

312 numara pil kullanıyorsanız KAHVERENGİ

675 numara pil için ise MAVİ renkli şeritli pil kullanıyorsunuz demektir.

      En doğru kullanım nasıldır? Pil ömrü modele göre nedir?

          Medikal Borsası olarak burada ortalama pil ömürlerini verebilmekteyiz. Fakat, bu kişisel kullanıma ve kullanım sürelerine göre değişiklik göstereceğinden vereceğimiz aralıklar tamamen sizlerin kullanımda göstereceğiniz özene bağlı olacaktır. Vereceğimiz sürelerde en alt sınırda veya altında olan kullanıcılarımız, cihazlarını aldıkları merkezde kontrol ettirmelidir. Cihaza bağlı bir sorun ile hızlı pil tüketimi olası bir şikayettir.

         Öncelikle pillerinizin üzerindeki renkli şeridi çıkardıktan sonra 1-2 dakika bekleyip hava ile iyice temas ettirmeden cihaza takmayınız. Bu piller yukarıda da bahsettiğimiz gibi çinko-hava özellikli piller sınıfındadır ve bu detay pil ömrünüzü etkiler.

        Cihazınızı kullanmadığınız tüm zamanlarda pil kapağını tamamen açtığınızdan emin olun ve açık şekilde kalmasını sağlayınız. Bu sayede pilin enerji sarfı sıfırlanmış olur ve kapak açık kaldığından pil yuvasının hava almasını sağlar. Cihazın pil kapağı ve içindeki devrelerde nemden dolayı oluşabilecek oksitlenmenin önüne geçmiş olursunuz.

10 numara pil için 3-7 gün

312 numara için 3-10 gün

13 numara pil için 6-14 gün

675 numara pil için 9-20 gün ortalama kullanım süreleridir.

Cihazınızın boyutu kullandığınız pil boyutunda büyük etkendir. Cihaz küçüldükçe pil boyutu da küçülmektedir. Pil boyutu büyüdükçe verdiği enerji süresi artmaktadır. Biz Medikal Borsası olarak 3 yıl ve daha uzun miadlı pil sevki yapmaktayız.

    

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.